Nowoczesny system obudowywania brodzików i wanien.

System nowoczesnych rozwiązań z zakresu obudowywania brodzików i wanien marki Sched-pol – jest łatwy, szybki. Uniwersalne nośniki styropianowe i obudowy pasują ponadto do zdecydowanej większości wanien i brodzików na rynku!


Wykonanie dotychczas uciążliwej i czasochłonnej zabudowy półokrągłej lub prostokątnej dzięki systemowi Sched-pol – jest proste i wygodne – a przy tym nie wiąże się z żadnymi kompromisami dotyczącymi jakości i wytrzymałości konstrukcji. Powierzchnia nośników i obudów wzmocniona jest fabrycznie siatką i klejem, co pozwala na bezpośrednie przyklejanie płytek (także równe układanie mozaiki). Ich elastyczność oraz możliwość regulacji wysokości i długości (dzięki istniejącym nacięciom) pozwala na wszechstronną stosowalność – niemalże do wszystkich wanien półokrągłych (symetrycznych i asymetrycznych), owalnych, prostokątnych i wielokątnych dostępnych na rynku (oraz brodzików ).
Obudowy firmy Sched-Pol dzielimy na:

Obudowy uniwersalne:

Obudowy te stanowią idealne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają już podpory do swego brodzika lub wanny (nogi, stelaż) i rezygnują z montażu tego produktu na nośniku styropianowym. Obudowy z półką oraz wielokątne mogą być stosowane także do wanien z hydromasażem dzięki możliwości łatwego demontażu, co jest swoistą innowacją w zakresie wykańczania łazienek.

System Sched-pol wpływa znacząco na spadek finalnego kosztu zabudowy brodzików i wanien. Dodatkowo Klient ma możliwość wyboru obudowy elastycznej w wersji do oklejenia płytkami równo z rantem wanny lub z możliwością wykonania półki wzdłuż jej rantu. Uzupełnieniem systemu jest stopień elastyczny umożliwiający łatwy i szybki montaż stopnia przed wanną półokrągłą lub prostokątną. Stopień ułatwia wejście do wanien wysokich czy np. zabudowanych szeroką półką.

Wyróżniamy obudowy bez półki, z półką 5, 10, 15 cm (wymiar półki po oklejeniu płytkami) oraz obudowy wielokątne (przy czym dwie ostatnie mogą zostać zastosowane do wanien z hydromasażem).

Uniwersalne nośniki styropianowe :

Nośniki styropianowe mają niezaprzeczalną przewagę nad innymi sposobami zabudowy brodzików oraz wanien, to najpopularniejszy system zabudowy w Europie. Prosty, czysty, szybki montaż, mniejsze obciążenie stropu ze względu na lżejszą konstrukcję, bezproblemowe klejenie płytek bezpośrednio do nośnika oraz niski koszt zabudowy to tylko niektóre z zalet nośników styropianowych. Osadzenie brodzika czy też wanny na nośniku oznacza najtrwalsze i najstabilniejsze posadowienie oraz szereg korzyści wynikających z ich późniejszego użytkowania, takich jak odporność na zawilgocenie i zagrzybienie, wieloletnia wytrzymałość oraz bezpieczeństwo (styropian jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska).

Należy pamiętać także o tym, że tylko nośniki styropianowe dają 100% stabilność brodzika i wanny zarówno na rantach jak i na dnie.

Montaż nowych nośników jest wyjątkowo prosty i polega na wykonaniu kolejno przeprowadzanych czynności, takich jak:

– osadzenie wanny na narożnikach styropianowych i sklejenie ich z wanną przy użyciu   pianki montażowej,
– regulacja wysokości i wklejenie podpór dna wanny na klej do płytek,
– spasowanie długości obudowy frontowej i jej montaż,
– zaklinowanie obudowy i pozostawienie całości na czas schnięcia kleju: na 12 h,
– obcięcie wystających klinów i bezpośrednie oklejanie nośnika glazurą.

Prawidłowo zamontowany produkt ma ogromną wytrzymałość – aż do 1500 kg równomiernie rozłożonego nacisku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pokaż szczegóły
Telefon Fax Mail
Godziny otwarcia