O firmie

Kim jesteśmy

Firma INSTALBUD jest przedstawicielem producentów polskich i zagranicznych z branż instalacji sanitarnych, techniki grzewczej oraz wyposażenia łazienek. Prowadzi sprzedaż zarówno hurtową jak i detaliczną.

Historia firmy

Przedsiębiorstwo Handlowe INSTALBUD powstało w 1990 roku. Opierało się na doświadczeniach założyciela firmy zdobytych podczas 35 lat działalności usługowej w zakresie instalacji wod-kan oraz centralnego ogrzewania. Początek lat 90. to okres zwiększającego się rozwoju gospodarczego oraz wprowadzania na polski rynek wielu nowoczesnych technologii i urządzeń. Wychodząc naprzeciw Klientowi tworzyliśmy sieć filii wraz z magazynem centralnym w Piekarach Śląskich znajdującym się na powierzchni 4 ha. Wszystko po to, by Klient mógł zakupić towary w dowolnej chwili, w wygodnym dla siebie miejscu. Przemyślna polityka cenowa pozwoliła zdobyć zaufanie stałych Klientów. W krótkim czasie firma wysunęła się jako przodujący odbiorca produktów wielu producentów. W 1995 roku firma przekształciła się w spółkę cywilną, skupiając pozostałych członków rodziny. W 1998r. wraz z kilkoma innymi, liczącymi się na polskim rynku firmami z branży stworzyliśmy Grupę ABG. Jest to swego rodzaju fuzja pozwalająca skutecznie konkurować z firmami handlowymi z udziałem kapitału zagranicznego. Wspólne wysiłki dają w efekcie lepsze warunki zakupu, a co za tym idzie korzystniejszą ofertę cenową oraz szybki dostęp do każdego towaru z branży. Od roku 2015 Instalbud Janosz jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością.

Teraźniejszość

Dzięki wieloletniej lojalnej współpracy z producentami oraz wysokim obrotom wypracowywanym przez wszystkie filie jesteśmy w stanie zaoferować towary najwyższej jakości w przystępnych cenach. Konkurencyjność naszej oferty nie opiera się tylko na niskich cenach. Umiejętność nawiązywania nowych kontaktów handlowych owocuje ciągłym poszerzaniem oferty o nowości oraz jej urozmaiceniem. Jesteśmy również otwarci na współpracę z innymi firmami. Głównymi odbiorcami oferowanych przez nas towarów są firmy handlowe, remontowo-budowlane, instalatorzy, oraz odbiorcy indywidualni.Do każdej z tych grup firma wychodzi z odrębną, dostosowaną do potrzeb i warunków, najlepszą ofertą sprzedaży. Staramy się obsłużyć Klienta z należnym mu szacunkiem, dotrzymując terminów dostaw.

Dzisiaj Instalbud Janosz sp. z o.o. to:

35 oddziałów na terenie południowej i centralnej Polski;
Kilkadziesiąt tysięcy m2 powierzchni magazynowej;
Ponad 25000 towarów w ciągłej sprzedaży;
Stale poszerzająca się oferta;
Kilkadziesiąt samochodów ciężarowych i dostawczych stanowiących doskonałe zaplecze logistyczne;
500 miejsc pracy;
7 nowoczesnych salonów łazienek o łącznej powierzchni 4000 m2;
Profesjonalna obsługa oraz pomoc w doborze materiałów już na etapie projektowania
W czasach gdy cena towaru nie jest jedynym argumentem przy jego wyborze, dla klienta coraz bardziej liczy się fachowość, punktualność dostaw oraz pełny zakres produktów z branży. Dzięki temu Klient oszczędza czas i pieniądze. Od lat stawiamy na fachowe doradztwo, we współpracy z producentami organizując spotkania dla instalatorów mające na celu podniesienie ich kwalifikacji oraz zapoznanie z najnowszymi technologiami wprowadzanymi na rynek polski. Taka współpraca owocuje wysokiej jakości usługami wykonanymi przez firmy współpracujące z Instalbudem. Efektem wspólnych starań i działań jest osiągnięcie pełnej satysfakcji inwestora kiedy dobry jakościowo produkt zostanie fachowo zainstalowany.

Stworzona sieć oddziałów na terenie południowej Polski (poza siedzibą w Pszczynie posiada trzydzieści cztery filie: w Żywcu, w Makowie Mazowieckim, Cieszynie, Ciechanowie, Tychach, Orzeszu, Piekarach Śląskich, Zabrzu, Zawierciu, Jaworznie, Trzebini, Prudniku, Rybniku, Sieradzu, Opolu, Zakopanem, Raciborzu, Słomirogu, Oświęcimiu, Jastrzębiu, Wodzisławiu Śląskim, Ksawerowie, Mławie, Pułtusku, Olsztynie, Warszawie – Bronisze, Nowym Sączu, Nowym Targu, Bełchatowie, Zgierzu, Knurowie, Pszowie, Krakowie – Modlniczka) zapewnia klientom łatwiejszy dostęp do oferowanych produktów. Pozwala obsługiwać kilkadziesiąt tysięcy kontrahentów rocznie, z których przynajmniej 4000 firm to stali odbiorcy. Instalbud zasięgiem swego działania obejmuje nie tylko region, ale również znaczną część obszaru Polski, oraz kontrahentów zagranicznych.

Jesteśmy przedstawicielem najlepszych polskich i zagranicznych producentów w branżach: instalacje sanitarne, technika grzewcza, oraz wyposażenie łazienek. Klientom dokonującym kompleksowych zakupów gwarantujemy najniższe ceny na oferowane produkty! Z dniem 02.01.2015 nastąpiło przekształcenie firmy Instalbud Janosz na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Misja i wartości

W co wierzymy? Jaka jest nasza misja? Zwykle w tym miejscu pojawia się sztuczna, niezwykle górnolotna wizja firmy, która tworzy sztuczną rzeczywistość. Jeżeli chcą Państwo poznać nas bliżej, przekonać się w co wierzymy i w jaki sposób osiągnęliśmy obecną pozycję, zapraszamy do zapoznania się z prawdziwą historią.

Wywiad z Kazimierzem Janoszem, założycielem Instalbudu

Pokaż szczegóły
Telefon Fax Mail
Godziny otwarcia