Therm X2 – oszczędność energii

Technika kondensacyjna, kolektory solarne itp. już nie oznaczają końca możliwości
optymalnego wykorzystywania potencjału oszczędności energii. Wyjątkowa technologia X2 po raz pierwszy umożliwia prawdziwą oszczędność energii podczas przekazywania ciepła i to o 11% w porównaniu z grzejnikami tradycyjnymi. Technologia X2 to skuteczne uzupełnienie i optymalizacja grzejników płytowych.

Technologia X2 oferuje pracę grzejników według nowej, opatentowanej zasady przepływu szeregowego. Oznacza to, że najpierw zasilana jest przednia płyta. W typowych warunkach pracy wydajność przedniej płyty jest wystarczająca i kolejna płyta przejmuje funkcję ekranu przeciw wypromieniowaniu ciepła. Dopiero przy zwiększonym zapotrzebowaniu na ciepło kolejne płyty przyczyniają się, dzięki zwiększonej konwekcji, do szybkiego ogrzania pomieszczenia. Wynik: taki stopień sprawności energetycznej nie jest możliwy do osiągnięcia przez tradycyjne grzejniki płytowe. Ponadto ustawione fabrycznie wartości kv oferują prawie idealne warunki hydrauliczne. Dodatkowym atutem grzejnika jest oszczędność ok. 20% energii elektrycznej koniecznej do zasilenia pompy.

Therm X2 urzeka nie tylko szybką reakcją, lecz ponadto o 25% krótszym czasem nagrzewania, dzięki wyjątkowej dynamice w instalacji. Każdy grzejnik Therm X2 posiada ustawioną fabrycznie wartość kv dopasowaną do jego mocy cieplnej. W ten sposób grzejnik gwarantuje nie tylko wyjątkowo wydajne wykorzystanie energii, lecz także znacznie oszczędza czas pracy na budowie, ponieważ w większości przypadków układ hydrauliczny możemy uznać za zrównoważony. Wykonanie kompaktowe natomiast znakomicie odnajduje się na rynku renowacji i wymiany starych instalacji. Rozstaw przyłączny w grzejnikach modernizacyjnych jest bowiem taki sam jak w starych grzejnikach żeliwnych.

Pokaż szczegóły
Telefon Fax Mail
Godziny otwarcia