Zmiękczanie wody

Zmiękczanie wody to sposób na zadbaną instalację wodną i grzewczą, czyli duże oszczędności w domowym budżecie.


Miękka woda w domu to wiele zalet: czysta instalacja wodna i grzewcza, łazienka i kuchnia bez nieestetycznych osadów, zadbane sprzęty AGD, zdrowa skóra, lśniące włosy. W miękkiej wodzie środki myjąco – piorące bardziej się pienią dlatego zużywa się ich dużo mniej.
Miękka woda to duża oszczędność w domowym budżecie.

Czysta instalacja grzewcza jest wydajna. Każdy osad w instalacji powoduje spadek jej wydajności, dlatego tak ważne jest, aby była czysta i bez osadu. Twarda woda pozostawia osad i powoduje zmniejszenie wydajności systemu grzewczego, a co się z tym wiąże większe zużycie gazu lub oleju opałowego stosowanego do ogrzewania.

Twarda woda to wiele problemów: z instalacją wodną, grzewczą, szybkim zużyciem sprzętu AGD (czajnik, zmywarka, pralka),szorstkim praniem, dużym zużyciem środków piorących i zmiękczających. Wiele osób odczuwa również dolegliwości związane z suchą skórą ciała, swędzenie, pieczenie. Także włosy pomimo stosowania różnych odżywek nie lśnią, są sztywne i trudne do ułożenia.

Problemy powodowane przez twardą wodę można rozwiązać poprzez stosowanie urządzeń zmiękczających wodę. Takim urządzeniem polecanym przez firmę Instalbud jest zmiękczacz Cillit LK. Zmiękczacz Cillit Lk jest produkowany w Europie z wysokiej jakości materiałów. Jest to jednokolumnowy, kompaktowy zmiękczacz z elektronicznym sterowaniem objętościowym. Stosowany jest w gospodarstwach domowych i obiektach usługowych. Dostępny jest w wersji podstawowej DATA oraz w wersji z dodatkową dezynfekcją Bio Data.

Przed zmiękczaczem rekomendujemy instalację filtra mechanicznego,który chroni zarówno zmiękczacz jaki całą instalację wodną i grzewczą oraz armaturę przed zanieczyszczeniami stałymi takimi jak: piasek, rdza i inne drobne zanieczyszczenia,które mogą znaleźć się w wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Pokaż szczegóły
Telefon Fax Mail
Godziny otwarcia